Pod wspólnym niebiem

Pod wspólnym niebiem

Koncertem gwiazd polskiej sceny muzycznej Toruń uczcił Święto Województwa. 

Trwa Święto Województwa Kujawsko pomorskiego. W największych miastach naszego regionu odbywają się plenerowe koncerty i wydarzenia kulturalne. 8 czerwca obchody dotarły do naszego miasta. Na scenie toruńskiego Placu Cyrkowego wystąpili Czesław Mozil, Daria ze Śląska, Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Krystian Ochman, Małgorzata Ostrowska, Małpa, Mioush oraz Natasza.

To nie koniec atrakcji. Już dzisiaj (9 czerwca) w toruńskiej Fosie Zamkowej zabrzmią pierwsze nuty „Pór Roku z Mistrzem”. Koncert realizowany jest przez Filharmonię Bydgoską. Wraz z Capellą Bydgostiensis i skrzypkiem Piotrem Pławnerem wystąpią młodzi soliści, uczniowie szkół muzycznych. Początek wydarzenia o godzinie 17:00.

Warto również opatrzeć w niebo. Trwa rywalizacja załóg balonowych z całej Polski o puchar Marszałka Województwa.

Muzyczna scena na niedzielny wieczór przenosi się do Inowrocławia. Podczas koncertu „Na soli” wystąpią znani artyści, między innymi Kasia Kowalska, Michał Szpak, Natalia Kukulska, O.S.T.R., Viki Gabor i Baranovski,. Start o godz. 18.00.

Więcej o Święcie Województwa na stronie organizatora: kujawsko-pomorskie.pl 

fot. Wojtek Szabelski


Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*