Song of Songs ponownie w Toruniu

Song of Songs ponownie w Toruniu

Po 5 latach nieobecności Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej powrócił do naszego miasta. Na scenie usłyszeliśmy najważniejszych przedstawicieli muzyki chrześcijańskiej

Festiwal Song of Songs to jedno z największych wydarzeń sceny chrześcijańskiej w Europie. Do tej pory odbyło się 16 edycji tego wydarzenia (w latach 1998-2010 oraz 2017-2019). Była to więc pierwsza edycja od czasu pandemii.

7 czerwca 2024 r. w Fosie Zamkowej ponownie usłyszeliśmy reprezentantów muzyki chrześcijańskiej. Wystąpili m.in. 2 Tm 2,3, Owca czy Siewcy Lednicy.

Celem festiwalu jest promocja współczesnej muzyki tworzonej przez chrześcijan oraz jedności chrześcijańskiej. Od 2008 roku festiwal swoją ofertą wychodzi poza krąg osób wierzących i zaprasza artystów niezwiązanych ze sceną chrześcijańską. Pomysłodawcami festiwalu są Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła.

Fot. Agnieszka Bielecka


 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*