Profilaktyka przez sport – rozstrzygnięcie

Profilaktyka przez sport – rozstrzygnięcie

Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia poinformował o rozstrzygnięciu otwartych konkursów ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.

Zadania będą zrealizowane w terminie od 1 lipca do 31 grudnia 2023 r. poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin, służące wzmacnianiu czynników chroniących oraz promujące zdrowy i aktywny styl życia oraz dotyczą organizacji stałych, systematycznych, pozalekcyjnych zajęć, szkoleń, imprez sportowo-rekreacyjnych, kampanii.     

Celem realizacji zadań jest kreowanie postaw zdrowotnych i społecznych sprzyjających profilaktyce zachowań ryzykownych, zapobieganie uzależnieniom oraz skutkom zdrowotnym i społecznym wynikającym z uzależnień, w tym opóźnianie inicjacji alkoholowej, narkotykowej, tytoniowej, wzrost świadomości społecznej w obszarze uzależnień, w tym behawioralnych (tj. uzależnienia od internetu, komputera, telefonu, gier komputerowych itp.).

Łącznie z budżetu miasta przeznaczono na ten cel kwotę 1.200.000 zł.

Do pobrania wyniki konkursów:

  • KONKURS NR 42/2023
  • KONKURS NR 43/2023
  • KONKURS NR 44/2023

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*