Rondo przy Niesiołowskiego i Buszczyńskich gotowe

Rondo przy Niesiołowskiego i Buszczyńskich gotowe

Na miesiąc przed planowanym terminem zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Niesiołowskiego i Buszczyńskich. Zadanie zostało zrealizowane w ramach „Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów”.

Przypomnijmy, że program jest realizowany przez nasze miasto od 2017 roku i obejmuje szereg działań, które chronią te dwie najbardziej narażone na niebezpieczeństwo grupy. To m.in. doświetlanie przejść dla pieszych, budowa wyniesionych przejść i skrzyżowań dla pieszych, azyle bezpieczeństwa. W tym roku w programie zaplanowano poprawę bezpieczeństwa na kilku skrzyżowaniach. Jednym z nich jest skrzyżowanie Niesiołowskiego-Buszczyńskich, gdzie zbudowano rondo.

W ramach robót powstała centralna wyspa z kostki granitowej, o promieniu 4m. Szerokość jezdni na rondzie ma 5 m. Dodatkowo w obrębie ronda zostały przebudowane chodniki.

Rondo jest już oddane do ruchu.  

fot. MZD

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*