Uwaga! Burze z gradem

Uwaga! Burze z gradem

W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem – przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje 2. stopień zagrożenia burzami, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami mogą wystąpić opady gradu.

Przejdź do strony z ostrzeżeniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Fot. Małgorzata Litwin

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*