Rok z Moje Auto SMS

Rok z Moje Auto SMS

5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych. 

Usługa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Od momentu wdrożenia systemu do Wydziału Obsługi Mieszkańców wpłynęło około 18 000 smsów i wyznaczono 12 500 wizyt. Pozostałe smsy dotyczyły spraw, które nie wymagają umówienia wizyty, bądź Urząd Miasta Torunia nie był właściwy do realizacji spraw. System ułatwił kontakt z Wydziałem, eliminując problem zajętej infolinii telefonicznej. Teraz to Urząd oddzwania do zainteresowanej wizytą osoby.

Na etapie umawiania wizyty wyjaśniamy jakie dokumenty należy zabrać, aby jak najlepiej przygotować się do wizyty, która wyznaczana jest na konkretny dzień oraz godzinę. Blisko 70% mieszkańców chcących umówić się na wizytę, wybrało ten kanał komunikacji. Pozostałe wizyty zostały umówione telefonicznie lub internetowo.

MOJE AUTO SMS jest autorskim systemem Urzędu Miasta Torunia, który powstał przy współpracy Wydziału Obsługi Mieszkańców, Biura Projektów Informatycznych, Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji oraz Wydziału Prawnego.

Jak działa system:

Na specjalny numer 799 448 018 należy wysłać wiadomości SMS z danymi pojazdu, którego ma dotyczyć wizyta w WOM. W wiadomości SMS należy podać wyłącznie:

  • numer rejestracyjny pojazdu – zarejestrowanego na terytorium RP;
  • numer VIN pojazdu, w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Poprzez system mieszkańcy umówią się na załatwienie takich spraw, jak:

•    rejestracja pojazdu,
•    wymiana dowodu rejestracyjnego,
•    dokonanie zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym,
•    uzyskanie wtórnika dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu

Pracownik UMT w ciągu 3 dni roboczych kontaktuje się w celu wyznaczenia wizyty. Najczęściej kontakt następuje w sniu wysłania wiadomości sms.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*