Vallor inwestuje w Toruniu

Vallor inwestuje w Toruniu

Otwarcie pokazowego wielorodzinnego budynku modułowego zbudowanego w technologii pasywnej odbyło się 5 czerwca 2024 r. przy ul. Przelot 23F. Firma Vallor SA zrealizowała projekt wysokiej jakości, ekologicznych i niskokosztowych mieszkań modułowych, które spełnią oczekiwania pod względem funkcjonalności, designu i trwałości.

Vallor SA jest producentem i dostawcą całego wachlarza wyrobów kierowanych do wszystkich kategorii sklepów, magazynów, hoteli, akademików, restauracji, galerii handlowych, biur, stacji benzynowych. W odpowiedzi na potrzeby klientów oraz oczekiwania rynku w zakresie OZE, firma opracowała projekt ustawiania gotowych modułów w mieszkaniach, które skracają czas budowy i obniżają koszty inwestycji.

– Moduły mieszkalne, o powierzchni 35 m2 każdy, są produkowane w fabryce i dostarczane na plac budowy, gdzie jak z kloców składa się je, tworząc blok mieszkalny do 4 kondygnacji. Produkcja w fabryce jest szybsza niż na placu budowy i zapewnia wysoka powtarzalność i jakość wykonania wyjaśnia Leonard Murawiec, prezes Vallor SA.

Pokazowy budynek można zobaczyć przy ul. Przelot 23F, czyli na zakupionej od miasta nieruchomości, leżącej na terenie Strefy Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód. Centrum Wsparcia Biznesu uczestniczyło w procesie inwestycyjnym przedsiębiorstwa Vallor SA. Dyrektor jednostki Łukasz Szarszewski podkreśla innowacyjność projektu oraz jego znaczenie dla rynku mieszkaniowego w Polsce.

– Niskoemisyjne i ekologiczne budynki modułowe odpowiadają na zmiany jakie czekają rynek budownictwa. Ten innowacyjny projekt na pewno będzie się cieszył dużym powodzeniem, ze względu na niskie koszty produkcji i utrzymania budynków. Cieszymy się, że takie pomysły są realizowane w Toruniu – mówi Łukasz Szarszewski.

Zaprezentowany budynek to gotowy do zamieszkania obiekt, a nie jedynie prototyp. Budynek może być oferowany w tzw. stanie developerskim lub w pełni wyposażony, według ergonomicznego projektu wnętrz, który został zaprezentowany w budynku pokazowym.

Fot. Centrum Wsparcia Biznesu

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*