XIII Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

XIII Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Po raz trzynasty na Stadionie Miejskim odbędzie się olimpiada sportowa, w której udział wezmą osoby z niepełnosprawnościami. Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca 2024 r.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu we współpracy z lokalnymi fundacjami.

Rywalizację sportową przewidziano w następujących konkurencjach: pływanie, piłka nożna, konkurencje siłowe, lekkoatletyka, wioślarstwo halowe, tenis stołowy, boule i wiele innych z podziałem na wiek, płeć, stopień i rodzaj niepełnosprawności. Poza konkurencjami sportowymi na uczestników czeka koncert Kamila Czeszela.

Wszystkie z zaplanowanych konkurencji odbywać się będą na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w wybranych przez siebie dyscyplinach sportowych.

Harmonogram wydarzenia – sobota 8 czerwca 2024 r.:

  • 10:00 – otwarcie Olimpiady – prezentacja zawodników
  • 10:30-14:00 – rozpoczęcie zmagań olimpijskich i rywalizacja sportowa
  • 14:30-16:00 – występ Kamila Czeszela – Przystań Toruń

Szczegółowych informacji udziela: Seweryn Smorga, tel. 606-612-583, e-mail: seweryn.smorga@mosir.torun.pl.

Fot. Sławomir Kowalski

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*