Toruń na Rowery 2024

Toruń na Rowery 2024

Największe rowerowe wydarzenie sezonu rekreacyjnego w Toruniu odbędzie się 9 czerwca 2024 roku. Do udziału w przejeździe rowerowym zapraszają Miasto Toruń, Stowarzyszenie GoSport i Nadleśnictwo Toruń. Udział jest bezpłatny.

Start rajdu rowerowego nastąpi w niedzielę 9 czerwca 2024 r. o godz. 15:00 z parkingu przed Centrum Handlowym Toruń Plaza. W asyście policji, straży miejskiej, obsługi medycznej i wolontariuszy rowerzyści pokonają dystans około 13 kilometrów. Finałem przejazdu będzie ognisko z kiełbaskami na terenie leśnictwa Olek. Na mecie będzie też okazja, by spotkać się z leśnikami z Nadleśnictwa Toruń, którzy opowiedzą o swojej pracy.

  • Więcej informacji na stronie wydarzenia na FB. 

Przejazd pod hasłem „Toruń na Rowery” będzie też dobrą okazją, by kręcić kilometry dla Torunia w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczy pobrać darmową aplikację „Rowerowa Stolica Polski” i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik przebywający poza granicami kraju może przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego przez siebie miasta. Przyłącz się i zbieraj kilometry dla Torunia!

  • Link do pobrania aplikacji 

Na wydarzenie Toruń na Rowery 2024 zapraszają Stowarzyszenie GoSport i Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta. Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń.

Mapa przejazdu – kliknij, aby powiększyć

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*