Bawiliśmy się na Dniu Dziecka

Bawiliśmy się na Dniu Dziecka

W Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu, w Piernikowym Miasteczku, na terenie Muzeum Artylerii i na Barbarce bawiliśmy się wspólnie 1 czerwca 2024 r. z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników czekały liczne atrakcje, które dostarczyły mnóstwo zabawy i emocji.

Michayland 2024 tradycyjnie odbył się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu – w tym roku pod hasłem „Gdzie pięknie się wysławiamy, język polski uwielbiamy!”, co podkreśla naszą miłość do języka ojczystego i dbałość o jego piękno. Na najmłodszych czekały między innymi dmuchane zamki, malowanie twarzy, a także warsztaty artystyczne. Starsze dzieci i młodzież mogły spróbować swoich sił w konkursach sportowych, quizach wiedzy oraz innych atrakcjach. Nie zabrakło też specjalnych stref gastronomicznych, gdzie można było spróbować pysznych przekąsek i słodkości. Na scenie wystąpiły też zespoły wokalne. Tradycyjnie, podczas Michaylandu odbyła się loteria fantowa. Atrakcyjne nagrody wręczali m.in. prezydent Torunia Paweł Gulewski i zastępca prezydenta Dagmara Zielińska. Organizatorem Michaylandu co roku jest Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi Opuszczonymi im. bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Rada Okręgu Jakubskie-Mokre z okazji Dnia Dziecka zaprosiła do wspólnego świętowania i zabawy w ramach Pikniku Patriotycznego na terenie Muzeum Artylerii w Toruniu przy ul. Jana Sobieskiego 28. W wydarzeniu udział wziął zastępca prezydenta Torunia Adam SzponkaUczestnicy pikniku mieli okazję zwiedzić Muzeum Artylerii. Były ponadto liczne animacje i atrakcje dla dzieci (dmuchaniec, wata cukrowa), pokaz sprzętu wojskowego, poczęstunek grochówką wojskową, stoisko policji, straży pożarnej i Lasów Państwowych, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, śmieciarka, traktor, stoisko Archiwum Wojskowego (zajęcia plastyczne dla dzieci), wizyta bajkowych gości, malowanie na deseczkach, wymienialnia zabawek i ubrań, stoisko z maszyną do szycia: przerabianie ubrań oraz recykling białych wf-owych koszulek – warsztaty. 

Piknik „Polana Radości” na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce zorganizowała Fundacja Dobra dla Dobra. W ramach pikniku odbyły się liczne warsztaty w strefach tematycznych. W pikniku uczestniczyła zastępca prezydenta Dagmara Zielińska. Nie zabrakło rozmaitych aktywności ruchowych i tanecznych dla dzieci i dorosłych, poczęstunku przy ognisku, słodyczy, prezentów i innych niespodzianek. W trakcie wydarzenia zaprezentowana została oferta pierwszej w naszym województwie Ukraińskiej Sobotniej Szkoły. Organizacja pikniku została współfinansowana ze środków Gminy Miasta Toruń.

Na terenie placu zabaw „Piernikowe Miasteczko” przy ul. Podmurnej 62/68 odbył się z kolei Dzień Dziecka z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej – Domem Harcerza w Toruniu. W programie były m.in. prezentacje artystyczne zespołów OPP – Dom Harcerza, warsztaty twórcze, gry i zabawy, konkursy, pokazy, niespodzianki dla dzieci, stoiska Straży Miejskiej, policji, straży pożarnej i PCK. Organizatorem wydarzenia było Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza w Toruniu. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.

Zdj. Agnieszka Bielecka/Wojtek Szabelski

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*