Mastersi żegnają Toruń

Mastersi żegnają Toruń

1 kwietnia 2023 roku nastąpiło oficjalne zakończenie 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Masters – Toruń 2023.

Dziękuję Toruniu – powiedziała w języku polskim Margit Jungmann, Prezydent Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki Masters, podkreślając, że kolejna edycja zawodów mastersów w naszym mieście okazała się jak zawsze świetna pod względem organizacji.

Jesteśmy smutni, ponieważ Toruń opuszczają Ci, którzy dostarczyli nam wiele radości i uśmiechu na ulicach oraz sportowych emocji w Arenie Toruń i jej okolicach – wyjeżdżają nasi mastersimówił prezydent Michał Zaleski. Jak podkreślił prezydent, dla wielu z nich będzie to niedługa rozłąka, bowiem w marcu 2024 roku w toruńskich obiektach rozegrane zostaną Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Masters. Prezydent podziękował także Komitetowi Organizacyjnemu i wszystkim, dzięki którym to wydarzenie odbyło się w tak udanej formie. Wskazał grupę około 200 wolontariuszy, którzy koordynowali tak same zawody, jak i pomagali ich uczestnikom podczas pobytu w mieście.

Przypieczętowaniem zakończenia wydarzenia było przekazanie flagi mistrzostw organizatorom. Z rąk prezydenta Michała Zaleskiego odebrała ją Margit Jungmann. Następnie, w spontanicznej sztafecie udział wzięli reprezentanci zawodników, organizatorów i wolontariuszy.

Ostatni dzień mistrzostw to także rozgrywanie ostatnich konkurencji mastersów. Zawody zakończyły się sztafetami mieszanymi 4 x 200 m, w których dwa złote medale zdobyły zespoły polskie.

Łącznie podczas całych zawodów odbyło się  609 ceremonii medalowych, wydano 2539 medali.

Najstarszym polskim zawodnikiem z Polski był Henryk Wierzchowski liczący 91 lat, a najstarszym zawodnikiem mistrzostw – 97-letni Fin Lauri Helle.

Fot. Wojtek Szabelski

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*