Sukcesy młodych toruńskich karateków

Sukcesy młodych toruńskich karateków

W Mistrzostwach Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate, które rozegrano 25 marca 2023 r. w Golubiu-Dobrzyniu, udział wzięła nasza 11 – osobowa drużyna, składająca się z juniorów.

W turnieju wystartowało 21 zespołów z klubów kyokushin karate, w tym Toruński Klub Karate Kyokushin. Zawody rozegrano w konkurencjach kata i kumite zarówno dla juniorów, jak i seniorów. Turniej zorganizował Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Janusza Drywę 4dan, przy współpracy z Polską Federacją Kyokushin Karate i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Golubiu-Dobrzyniu na czterech matach. Bardzo dobra organizacja pozwoliła sprawnie przeprowadzić wszystkie konkurencje. Sędzią głównym był shihan Bogusław Jeremicz 6dan, a sędzią technicznym shihan Artur Wilento 5dan.

Na początku przeprowadzono konkurs kata. Trójka naszych zawodników stanęła do tej konkurencji. Nasz debiutant Tymoteusz Sokólski w kategorii U-12 zajął 4. miejsce, natomiast Zuzanna Binkowska w kategorii open kobiet zdobyła 2. miejsce.

W kumite zmierzyło swoje siły dziewięcioro zawodników z Torunia. Połowa naszej drużyny składała się z debiutantów w tego rodzaju imprezie. Dobrze wypadł Aleksander Dudkiewicz w kategorii U-14 -55kg. Choć zajął 4. miejsce to jego walki były na bardzo wyrównanym poziomie. Nie zawiedli zawodnicy, którzy już od kilku lat reprezentują barwy klubu i nasze miasto.

W kategorii U-16 wzięły udział dwie zawodniczki. Julia Pluskota znakomicie rozegrała swoje pojedynki do 65 kg, walczyła widowiskowo i skutecznie zwyciężyła całą kategorię. Podobnie Jolanta Siódmiak wygrała w kategorii powyżej 65 kg.

Zuzanna Binkowska w tym sezonie walczy w kategorii U-18. W kategorii -55kg spotkały się zawodniczki, które zdobywały już tytuły w innych turniejach i bardzo dobrze znają swoje możliwości. Wszystkie walki w tej kategorii były wyrównane, a zarazem bardzo zacięte i ciekawe. Zuzanna stoczyła dwie trudne walki eliminacyjne z powodzeniem. W walce finałowej przez wskazanie przegrała z zawodniczką ze Szczytna zajmując 2. miejsce.

Wyniki naszych zawodników:

  • Tymoteusz Sokólski – 4. miejsce w kata U-12,
  • Aleksander Dudkiewicz – 4. miejsce w kumite U-14 – 55 kg,
  • Julia Pluskota – 1. miejsce w kumite U-16 -65 kg,
  • Jolanta Siódmiak – 1. miejsce w kumite U-16 +65 kg,
  • Zuzanna Binkowska – 2. miejsce w kata open kobiet, 2. miejsce w kumite U-18 -55 kg.

Kierownikiem drużyny i sekundantem był sensei Piotr Binkowski. Zawodnikom również pomagał sekundując Łukasz Jóźwiak. Funkcję sędziów pełnili Sławomir Kłosiński, Tomasz Lubieński i Mariusz Korcala. Udział w Mistrzostwach dofinansowany był w części z budżetu Gminy Miasta Torunia.

Tekst: Artur Wilento/Toruński Klub Karate Kyokushin

Zdj. B. Materek, P. Binkowski, M. Mierzejewska


Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*