Mastersi w Toruniu

Mastersi w Toruniu

Do 1 kwietnia 2023 r. w Toruniu rozgrywane są 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Masters z udziałem ponad 4000 zawodników z całego świata.

Wraz z zawodnikami z 88 krajów z całego świata przyjechali ich krewni, zdarza się, że i całe rodziny, a także przyjaciele. Dlatego już przed 25 marca 2023 roku, kiedy nastąpiło oficjalne otwarcie wydarzenia, na ulicach Torunia spotkać można grupy osób z zagranicy, słychać rozmowy w różnych językach. Goście korzystają z komunikacji miejskiej, odwiedzają toruńskie restauracje, zabytki. Każdego dnia spotkać ich można od wczesnych godzin porannych, kiedy zmierzają do Areny Toruń, gdzie odbywają się zawody.

Zakończenie mistrzostw odbędzie się 1 kwietnia 2023 r. o godz. 16:50 w Arenie Toruń.

Fot. Sławomir Kowalski

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*