Grypa zabiła 22-latkę, lekarze biją na alarm. „Zasada jest prosta: zignorujesz, możesz umrzeć”
Zdrowa, pełna życia i aktywna. Taka była 22-latka, która zmarła w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. – Zachorowała na grypę, myślała, że „samo przejdzie” – opowiada profesor prof. Waldemar Machała, który wraz z zespołem Kliniki Anestezjologii do końca walczył o życie chorej. – Musimy wreszcie nauczyć się, że grypa może zabić. Dopóki tego nie zrobimy, takie koszmary będą się powtarzać – dodaje prof. Lidia Brydak, kierownik Krajowego Ośrodka ds. Grypy.
Więcej informacji
Łódź - miasto wojewódzkie w środkowej Polsce, położone na Wysoczyźnie Łódzkiej. Stolica województwa łódzkiego. Leży na wysokości od 162 m n.p.m. (dolina Neru) do 278 m n.p.m. (w obrębie dawnej wsi Stare Moskule). Teren zamknięty granicami administracyjnymi miasta opada w kierunku z północnego-wschodu na południowy-zachód, zgodnie z nachyleniem zachodniego stoku Garbu Łódzkiego. Przez Łódź przepływa 18 większych lub mniejszych rzek i strumieni.
Łódź to jedno z większych miast znajdujących się w województwie łódzkim (środkowa część kraju). Mimo, iż większości miasto to kojarzone jest z dużym ośrodkiem przemysłowym, Łódź to także historia - niezwykle ważne wydarzenia, które odcisnęły swój ślad na dziejach całej Polski. Faktem jest, że przemysł w Łodzi jest wysoko rozwinięty, jednak to także ma swoje odzwierciedlenie w ważnych wydarzeniach historycznych.
Łódź to drugie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i czwarte miasto pod względem powierzchni.
Dodaj komentarz