Pogrzeb Pawła Prokopa. Wiceprezes Comarchu i przewodniczący rady nadzorczej Cracovii Kraków spoczął na cmentarzu w Koszycach Wielkich

Pogrzeb Pawła Prokopa. Wiceprezes Comarchu i przewodniczący rady nadzorczej Cracovii Kraków spoczął na cmentarzu w Koszycach WielkichW piątek 17 marca w Koszycach Wielkich k. Tarnowa odbył się pogrzeb Pawła Prokopa, wiceprezesa Comarchu oraz przewodniczącego rady nadzorczej Cracovii Kraków. Po nabożeństwie w miejscowym kościele uczestnicy przeszli w kondukcie żałobnym na pobliski cmentarz, gdzie do grobu złożono urnę z jego prochami. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyli bliscy, znajomi, współpracownicy, a także osoby związane z Cracovią Kraków. W ostatniej drodze Pawła Prokopa nie brakowało wzruszeń. Piękną mowę pożegnalną nad urną z prochami wygłosiła Anna Krakowska, radna Rady Miejskiej w Tarnowie i emerytowana nauczycielka IV LO, której Paweł Prokop był uczniem. Zmarły przedsiębiorca i działacz sportowy miał 52 lata.
Więcej informacji

Informacje o Krakowie

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat wstecz. Każdy, kto był chociaż raz w tym mieście nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tamtejszy klimat starych murów zamkowych, wzgórze na Wawelu z jaskinią smoka, rozciągające się tuż nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z przepięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zadbanej zieleni. Trudno mówić o zabytkach Krakowa, gdyż prawie całe miasto jest jednym wielkim zabytkiem. Może należałoby wyłączyć z tego obszaru jedynie nowoczesne osiedla mieszkalne, ale i tak całe centrum miasta warte jest podziwiania podczas rodzinnych spacerów. Kraków jest to miasto wojewódzkie, wielki ośrodek naukowy i kulturalny. W Krakowie znajduje się 12 wyższych uczelni, wśród nich najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński, 6 teatrów, opera, filharmonia i wiele muzeów. Znajduje się tam największy i najcenniejszy w kraju zespół budowli zabytkowych, głównie gotyckich, świeckich i sakralnych. Kraków to duży ośrodek przemysłowy. Znajduje się tam kombinat metalurgiczny w Nowej Hucie, drugi co do wielkości zakład przemysłowy w kraju. Kraków, jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce, przez wiele osób tradycyjnie uważanym za stolicę kulturalną kraju. Jest również jednym z ważnych ośrodków turystycznych, kulturalnych i zabytkowych w Europie. Obszar zabytkowego Starego Miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Corocznie odwiedzany przez trzy do czterech milionów turystów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*