Czar plaż i dawnych kurortów nad Bałtykiem. Miejscówki na topie, atrakcje i cenyJak wyglądały kiedyś wakacje nad Morzem Bałtyckim? Jakie miejscówki były wtedy na topie? Jakie oferowano atrakcje. Co podawano w nadmorskich lokalach? Jakie były ceny? Odpowiadamy. Obejrzyjcie także przedwojenne zdjęcia z bałtyckich przedwojennych miejscowości. Zapraszamy w podróż w przeszłość.
Więcej informacji
Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat wstecz. Każdy, kto był chociaż raz w tym mieście nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tamtejszy klimat starych murów zamkowych, wzgórze na Wawelu z jaskinią smoka, rozciągające się tuż nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z przepięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zadbanej zieleni. Trudno mówić o zabytkach Krakowa, gdyż prawie całe miasto jest jednym wielkim zabytkiem. Może należałoby wyłączyć z tego obszaru jedynie nowoczesne osiedla mieszkalne, ale i tak całe centrum miasta warte jest podziwiania podczas rodzinnych spacerów.
Kraków jest to miasto wojewódzkie, wielki ośrodek naukowy i kulturalny. W Krakowie znajduje się 12 wyższych uczelni, wśród nich najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński, 6 teatrów, opera, filharmonia i wiele muzeów. Znajduje się tam największy i najcenniejszy w kraju zespół budowli zabytkowych, głównie gotyckich, świeckich i sakralnych. Kraków to duży ośrodek przemysłowy. Znajduje się tam kombinat metalurgiczny w Nowej Hucie, drugi co do wielkości zakład przemysłowy w kraju.
Kraków, jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce, przez wiele osób tradycyjnie uważanym za stolicę kulturalną kraju. Jest również jednym z ważnych ośrodków turystycznych, kulturalnych i zabytkowych w Europie. Obszar zabytkowego Starego Miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Corocznie odwiedzany przez trzy do czterech milionów turystów.
Dodaj komentarz