Strajk kobiet: Relacja i zdjęcia. Wielki protest w Warszawie, tysiące ludzi przed domem Kaczyńskiego, ataki na demonstrantów

Strajk kobiet: Relacja i zdjęcia. Wielki protest w Warszawie, tysiące ludzi przed domem Kaczyńskiego, ataki na demonstrantówW piątek z całej Polski do stolicy zjechali przeciwnicy zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Przez Warszawę przeszedł wielki marsz Strajku Kobiet. Wieczorem uczestnicy demonstracji po raz kolejny protestowali przed domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Nasza relacja minuta po minucie.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*