„Gdyby miasto nie finansowało komunikacji, zamiast trzech złotych płacilibyśmy 13 za jeden bilet”

„Gdyby miasto nie finansowało komunikacji, zamiast trzech złotych płacilibyśmy 13 za jeden bilet”
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski przestrzega przed skutkami, jakie samorządy mogą odczuć w związku z przyjęciem nowych przepisów podatkowych w ramach Polskiego Ładu. Jak wskazuje, Warszawa rocznie może stracić nawet 1,7 miliarda złotych, co może spowodować cięcia w miejskich wydatkach, a to odbije się na mieszkańcach. Przykładem jest koszt podróży transportem publicznym. – Gdyby miasto nie finansowało komunikacji, zamiast trzech złotych płacilibyśmy 13 złotych za jeden bilet – wskazał.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*