Warszawa nieznana. Te miejsca mijasz codziennie, ale wcale ich nie znasz [PRZEGLĄD]

Warszawa nieznana. Te miejsca mijasz codziennie, ale wcale ich nie znasz [PRZEGLĄD]
Mieszkając w Warszawie kilka lat, a nawet miesięcy wydaje nam się, że całkiem dobrze poznaliśmy nasze miasto. Prawda jest jednak taka, że nawet codziennie mijając ciekawe miejsca, chociażby w drodze do pracy, wcale ich nie zauważamy. Nie zastanawiamy się nad ich historią, nie zatrzymujemy, aby choć przez chwilę się im poprzyglądać. A szkoda. To często najciekawsze atrakcje w mieście. Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do galerii.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*