Budynek Akademii Sztuk Pięknych zabytkiem. Obiekt położony przy Myśliwieckiej 8 wpisany do rejestru [ZDJĘCIA]

Budynek Akademii Sztuk Pięknych zabytkiem. Obiekt położony przy Myśliwieckiej 8 wpisany do rejestru [ZDJĘCIA]
Wojewódzki konserwator zabytków wpisał do rejestru budynek Akademii Sztuk Pięknych. W obiekcie położonym przy Myśliwieckiej 8 pierwotnie miał się znajdować internat dla niezamożnych słuchaczek Seminarium Nauczycielskiego w Warszawie. W bezpośrednim sąsiedztwie ASP koresponduje układ urbanistyczny Kolonii Profesorskiej, który wcześniej – już w 2010 roku – został wpisany do rejestru zabytków. Szczegóły w artykule poniżej.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*