Sąd: trzeba badać wpływ wysypiska na zdrowie psychiczne ludzi

Sąd: trzeba badać wpływ wysypiska na zdrowie psychiczne ludzi Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w poniedziałek skargi MPO w sprawie funkcjonowania kompostowni i składowiska odpadów na warszawskim Radiowie. Sąd uznał, że powinny zostać przeprowadzone badania pod kątem ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

1 Comment

  1. Wielkim problemem jest zablokowanie budowy nowoczesnej spalarni przez wojewodę. Grozi to utratą ponad pół miliarda dotacji z UE i opóźnia rozwiązanie problemu śmieciowego Warszawy. Oddanie spalarni miało definitywnie zamknąć problem Radiowa a jego zamknięcie przed oddaniem spalarni oznacza automatyczne przekierowanie odpadów na prywatne wysypisko BYSia ponieważ właśnie to wysypisko jest wysypiskiem zapasowym dla Radiowa. I jest też na Bielanach i jeszcze bliżej ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*