Bieg Chomiczówki 2020. Jeden z najstarszych biegów w Polsce wystartuje po raz trzydziesty siódmy

Bieg Chomiczówki 2020. Jeden z najstarszych biegów w Polsce wystartuje po raz trzydziesty siódmy
Trzydziesta siódma edycja Biegu Chomiczówki rozgrywanego na dystansie 15 kilometrów odbędzie się już tradycyjnie w trzecią niedzielę roku – tym razem termin ten wypada 19 stycznia 2020 r. Imprezie towarzyszyć będzie 15. Bieg o Puchar Bielan, w którym do pokonania będzie pięć kilometrów.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

1 Comment

  1. Sam bieg jest OK, tyklo dlaczego Organizatorzy i Urząd Dzielnicy nie pomyślą o mieszkańcach, którzy zostają poniekąd uwięzieni w swoich domach. Są różne zdarzenia losowe i są ludzie, którzy pracują także w niedzielę, np. dyżur pod telefonem z krótkim czasem dotarcia na miejsce awarii. Co wtedy ? Czy nie można tak zorganizować biegu, żeby nie był uciążliwy dla miedzkańców a jest to kilka tysięcy ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*