Obozowisko na placu Krasińskich: płot z Trumpem i barykada z opon

Obozowisko na placu Krasińskich:
płot z Trumpem i barykada z opon W czwartek na placu Krasińskich przemawiać ma Donald Trump. Protestujący z „miasteczka namiotowego” przed pobliskim sądem szykują się na powitanie prezydenta USA. Barykada z opon i metalowy płot wskazują, że boją się też próby usunięcia. Ani policja, ani ratusz nie kwapią się jednak do zrobienia porządku na placu.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

1 Comment

  1. Policja nie kwapi się do zrobienia porządku w sądach, gdzie wciąż siedzą zbrodniarze komunistyczni przebrani za sędziów – w porównaniu z tym „brak porzadku” na Placu Krasińskich to pikuś. Proszę pisać o problemach poważnych, a nie o pikusiach, dobrze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*