Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Pokazy łyżwiarskie, wspólne muzykowanie, teatr i zapalenie świecy wigilijnej to tylko niektóre punkty programu uroczystej inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która odbędzie się 26 listopada o godz. 11.00 na toruńskim Lodowisku TOR-TOR.

 

Coroczna inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowana przez Caritas Diecezji Toruńskiej odbywa się w tym roku pod ogólnopolskim hasłem „Podarujmy dzieciom czas”.

– W tym roku rozprowadzimy wśród mieszkańców diecezji 40 000 szt. małych świec i 12 600 szt. dużych. Te świece, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie, dostępne będą w parafiach. Wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynekmówią organizatorzy akcji z Caritas Diecezji Toruńskiej

Nieodłącznym elementem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w diecezji toruńskiej jest jego inauguracja, która odbywa się tradycyjnie z udziałem 3000 dzieci w ostatnią sobotę przed Adwentem, w tym roku 26 listopada o godz. 11.00 na toruńskim Lodowisku TOR-TOR.

W dwugodzinnym programie:
– pokazy młodych łyżwiarzy i hokeistów kluby: Axel, Start-Wisła, Sokoły),
– uroczyste zapalenie świecy wigilijnej,
– podsumowanie akcji „Warto być bohaterem”,
– spektakl „Bezpieczna droga Czerwonego Kapturka” w reż. Jacka Pietruskiego,
– wspólne muzykowanie (wystąpią: Schola Pueri Vox, rodzina Skica i Kamil Czeszel).

Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Toruń.

Więcej informacji http://torun.caritas.pl/index.php?page=inauguracja

 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*