Przeboje na cel charytatywny

Przeboje na cel charytatywny

Zespół „Abba” z SP nr 11 i Christina Aguilera z SP nr 31 to zwycięzcy tegorocznej Mini Listy Przebojów w Toruniu. Dochód z imprezy przeznaczony jest na dziecięce hospicjum „Nadzieja”.

Kilkudziesięciu wykonawców, wspaniała muzyka, barwne stroje i świetna zabawa – tak wyglądał finał XXV Toruńskiej Mini Listy Przebojów, który odbył sie 24 kwietnia 2017 r. w Teatrze Wilama Horzycy. To impreza charytatywna od 25 lat organizowana prywatnie przez Mariolę i Bogdana Jankowiaków. Ma formułę Mini Playback Show – dzieci klas I-III szkół podstawowych wcielają się w dorosłe gwiazdy muzyki rozrywkowej.

Gościem gali był prezydent Torunia Michał Zaleski, który z okazji jubileuszowej edycji iimprezy uhonorował okolicznościowymi listami i upominkami organizatorów Mini Listy Przebojów – Mariolę i Bogdana Jankowiaków oraz szefową hospicjum „Nadzieja” Aleksandrę Ruszczak. Podczas koncertu wspominano również zmarłą przed pięciu laty założycielkę hospicjum „Nadzieja” Ołenę Bożemską.

W tym roku do finału Mini Listy Przebojów weszło sześć szkół i Dom Harcerza – razem 31 finalistów. Oceniało ich 16 jurorów, którzy zwracają uwagę m.in. na trafność interpretacji czy mimikę.

W kategorii solistów zwyciężyli:

1. Christina Aguilera z SP 31
2. Sia z SP nr 13
3. Mariah Carey z SP nr 11

Wśród zespołów triumfowały:

1. „Abba” z SP nr 11
2. The Chordettes z SP nr 11
3. „Akcent” z SP nr 2

Poza finalistami w koncercie wystąpili również laureaci Mini Listy z 2012 roku (byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, którzy mają teraz po 18 lat), a także ubiegłoroczni laureaci – Alibabki. Swoje umiejętności zaprezentowały także dzieci z prywatnego przedszkola Pod Muchomorkiem i młodzież z Korporacji Taneczna Baby Jagi.

Imprezę wspiera 45 sponsorów z całej Polski, którzy fundują nagrody dla występujących dzieci oraz wspomagają finansowo bądź rzeczowo Hospicjum Nadzieja.  Głównym sponsorem od 14 lat jest APATOR S.A., a srebrnym – MC Donald’s. Patronat honorowy sprawuje wojewoda Kujawsko-Pomorski i Prezydent Miasta Torunia.

Mini Lista Przebojów 2017

Zdjęcie z galerii Mini Lista Przebojów 2017

Zdjęcie z galerii Mini Lista Przebojów 2017

Zdjęcie z galerii Mini Lista Przebojów 2017

Zdjęcie z galerii Mini Lista Przebojów 2017

Zdjęcie z galerii Mini Lista Przebojów 2017

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*