Spotkania z historią wojskowości

Spotkania z historią wojskowości

Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na nowy cykl pt. „Środowe spotkania z historią wojskowości”. Jest to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich, którzy chcą zgłębić różnorodne aspekty historii wojskowości, zarówno w wydaniu lokalnym, jak i globalnym.

Począwszy od 26 stycznia 2022 r. w każdą ostatnią środę miesiąca uczestnicy będą zgłębiać tematy związane z fortyfikacjami, garnizonem, szkolnictwem wojskowym, a także wydarzeniami wojskowymi i militarnymi z historii Torunia. Podczas premierowego spotkania pt. „Wprowadzenie do historii Twierdzy Toruń” kuratorzy wystawy stałej w Muzeum Twierdzy Toruń i główni autorzy tego muzealnego przedsięwzięcia – dr Mirosław Giętkowski i Adam Kowalkowski – opowiedzą o początkach toruńskich fortyfikacji.

Środowymi spotkaniami chcemy pokazać, że historia wojskowości nie musi być trudna i kojarzyć się tylko z działaniami wojennymi. Historia wojskowości ma niezliczoną ilość intrygujących ciekawostek, o których opowiemy w łatwy i przystępny sposób. Nawet największy militarny sceptyk znajdzie w nich coś dla siebiemówi dr Mirosław Giętkowski, kierownik Muzeum Twierdzy Toruń.

Spotkania odbywać się będą w sali konferencyjnej Muzeum Twierdzy Toruń przy ulicy Wały gen. Sikorskiego 23. Pierwsze zaplanowano w środę 26 stycznia o godz. 17:30. Wstęp wolny.

Fot. Wojtek Szabelski

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*