Panel energetyczny na Kongresie Azjatyckim

Panel energetyczny na Kongresie Azjatyckim

Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu wzięli udział w konferencji dot. energetyki odnawialnej, którą organizowano w ramach VIII Kongresu Azjatyckiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ambasad z Pakistanu, Indii, Chin, Indonezji i Wietnamu oraz lokalni przedsiębiorcy oraz specjaliści zajmujący się OZE.

Po powitaniu gości w imieniu prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, pracownicy CWB zaprezentowali rozwiązania dot. odnawialnych źródeł energii, jakie wdrażane są w Toruniu. Podczas panelu opisano, m.in. działalność spółki Biogaz Inwestor, rozwiązania z zakresu fotowoltaiki w przestrzeni miejskiej i efekty programu likwidacji pieców węglowych, do którego można uzyskać dotację miejską. Podkreślono także rolę nowych technologii w budynkach użyteczności publicznej, które pozwalają na obniżenie ich bilansu energetycznego, elektromobilności, transportu zbiorowego i innych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju miast w perspektywie unijnej dyrektywy Green Deal – Europejskiego Zielonego Ładu, którego celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050.

W panelu energetycznym, który odbył się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wzięli też udział przedstawiciele Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej, którzy zaprezentowali walory inwestycyjne regionu kujawsko-pomorskiego w zakresie OZE.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*