Kanalizacja i roboty ziemne na Łódzkiej

Trwa przebudowa ulicy Łódzkiej. W tej chwili są realizowane głównie roboty kanalizacyjne i ziemne. Drogowców możemy spotkać na odcinku między ul. Włocławską a Zdrojową.

Nowo budowana sieć kanalizacyjna jest podpinana do istniejącej już sieci w okolicach ul. Włocławskiej. Roboty ziemne są realizowane w miejscu, gdzie nowa jezdnia. –Na całym przebudowywanym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, ruch odbywa się starą jezdnią w dwóch kierunkach  i nowo wybudowanymi poszerzeniami. W najbliższym czasie rozpoczną się prace  elektryczne i teletechniczne – mówi Krzysztof Futro z PBDI S.A.    

Warto wiedzieć:

W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi krajowej nr 91 o długości około 2,4 km od ul. Lipnowskiej do ul. Zdrojowej. Na odcinku od ul. Lipnowskiej do Włocławskiej powstanie układ dwujezdniowy, na wysokości ulicy Włocławskiej powstanie 3-wlotowe rondo. 

Na dalszym odcinku od Włocławskiej do ul. Zdrojowej planowana jest przebudowa istniejącej jezdni. Na całym odcinku powstanie infrastruktura dla rowerzystów i pieszych. W ramach inwestycji, nad torami kolejowymi linii Kutno-Piła,  powstanie także nowy wiadukt, dostosowany do nowego układu drogowego. Inwestycja kosztuje 16 847 086,02 zł i będzie realizowana 24 miesiące.

W 2015 roku zakończył się I etap przebudowy ul. Łódzkiej. Arteria została przebudowana na odcinku od ul. Andersa do ul. Lipnowskiej (skrzyżowanie z Trasą Wschodnią). Długość przebudowanego fragmentu wynosi 1,3 km. Po przebudowie ulica Łódzka stała się trasą dwujezdniową, posiada po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ramach przebudowy została wykonana kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. Powstał chodnik i ścieżka rowerowa, co poprawiło  bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W rejonie skrzyżowań powstały  dodatkowe pasy, pozwalające skręcającym na bezkolizyjne pokonanie skrzyżowania. Wykonawcą robót była firma PBDI. Koszt przeprowadzonych w 2015 roku prac to 11,6 mln zł. Równolegle z przebudowa ul. Łódzkiej realizowane były  prace związane z  budową tzw. bajpasu, który umożliwia płynny i bezkolizyjny przejazd, bez konieczności wjazdu na rondo, kierowcom jadącym od strony ul. Andersa w kierunku Łodzi.

 

 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*