Obchody Dnia KAS

Obchody Dnia KAS

21 września 2021 r. po raz piąty obchodzimy Dzień Krajowej Administracji Skarbowej – formacji utworzonej w ramach połączenia Administracji Podatkowej, Służby Celnej i Kontroli Skarbowej. W tegorocznych centralnych obchodach, które miały miejsce w Bydgoszczy, udział wziął prezydent Torunia Michał Zaleski.

Oficjalne uroczystości zainaugurował uroczysty apel, który rozpoczął się o godzinie 12:00 na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy. Podniosły charakter ceremonii podkreśliła obecność pocztów sztandarowych z Krajowej Administracji Skarbowej oraz innych służb mundurowych.

W trakcie obchodów zostały nadane awanse na wyższe stopnie służbowe, a także wręczone medale państwowe i odznaczenia resortowe dla pracowników i funkcjonariuszy z całego kraju. Uroczystość uświetniła również defilada kompanii honorowych oraz koncert Orkiestry Wojska Polskiego. Po oficjalnej części obchodów dla uczestników wydarzenia oraz mieszkańców przygotowany został piknik na Wyspie Młyńskiej.

W obchodach Dnia Krajowej Administracji Skarbowej udział wzięli przedstawiciele rządu oraz samorządu, m.in. Sekretarz Stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy Beata Adamowicz oraz prezydent Torunia Michał Zaleski.

Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski wręcza upominek dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy Beacie Adamowicz

Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski wręcza upominek Pani dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy Beacie Adamowicz

Głównym zadaniem Krajowej Administracji Skarbowej jest pobór należności podatkowych i celnych oraz kontrola prawidłowości realizacji obowiązków związanych z daninami publicznymi. W centrali KAS oraz w jednostkach terenowych istnieją piony kontroli i zwalczania przestępczości ekonomicznej, które odpowiadają za likwidację istniejącej szarej strefy i minimalizację wykroczeń oraz nieprawidłowości.

Fot. tyt. Krajowa Administracja Skarbowa

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*