Bez wyborów na Rubinkowie

Bez wyborów na Rubinkowie

Rozpoczęły się wybory do Rad Okręgów. Nie odbędą się jednak na Rubinkowie – nie wpłynęła tam odpowiednia liczba zgłoszeń od kandydatów.

Aktualnie trwa procedura wyborów członków rad okręgów na kolejną – VI już kadencję, która obejmie lata 2021-2026.

Swoje rady mają już Podgórz, Stawki, Czerniewice, Rudak, Kaszczorek i Bielawy-Grębocin – przejdź do składów wybranych rad.

Nie będzie natomiast Rady Okręgu nr 8 Rubinkowo, ponieważ do tej jednostki pomocniczej wpłynęło jedynie 9 zgłoszeń. Zgodnie z § 3 ust. 2 uchwały nr 372/12 Rady Miasta Torunia z dnia 6 września 2012 r. w sprawie powołania okręgów będących jednostkami pomocniczymi Gminy Miasta Toruń oraz nadania im statutów (Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2021r. poz. 2601 rada okręgu musi liczyć 10 członków.

Komisja Wyborcza ds. organizacji wyborów członków rad okręgów – jednostek pomocniczych Gminy Miasta Toruń na posiedzeniu w z dnia 14 września 2021 r. podjęła uchwałę nr 20/21 w sprawie przyjęcia obwieszczenia o stwierdzeniu braku możliwości przeprowadzenia wyborów do Rady Okręgu Nr 8 – Rubinkowo – przejdź do treści uchwały.

Kategoria: 
Wybory do rad okręgów 2021

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*