Odkrycie na bulwarze

Odkrycie na bulwarze

Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.

Jak informuje Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, odkryte fragmenty kanałów burzowych zostaną udokumentowane oraz na czas prac zabezpieczone. Aktualnie rozważana jest możliwość wyeksponowania ich w ramach realizowanej inwestycji, a to będzie wymagało uprzednich konsultacji pomiędzy inwestorem, projektantem i wykonawcą robót oraz zmiany zatwierdzonych projektów budowlanych.

Na Bulwarze Filadelfijskim, u wylotu ulic Łaziennej i Żeglarskiej, powstają dwa pawilony usługowe z tarasami. W trakcie prac natrafiono na fragmenty kanałów burzowych z lat 90. XIX w.

Fot. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*