Toruńskie Wodociągi w kolorze

Budynki Toruńskich Wodociągów już wkrótce mogą zmienić się całkowicie.

Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. ogłaszają Konkurs na koncepcję kolorystyki obiektów Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 49. Udział w nim mogą wziąć zarówno plastycy, graficy, architekci, jak również wszyscy chętni, którzy mają pomysły, jak zmienić kolorystycznie te obiekty. Chodzi bowiem o to, aby elewacje budynków, które witają jadących szosą DK nr 80 od strony Bydgoszczy, otrzymały nowy, atrakcyjny wygląd.

Autor najciekawszej koncepcji otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 złotych.

Nadesłane prace będzie oceniać profesjonalne jury, w którego składzie znajdą się m.in. prof. Anna Bochenek, kierownik Katedry Sztuk Wizualnych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Adam Popielewski, architekt miasta, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Torunia.

Uczestnikiem konkursu może być osoba pełnoletnia, a każdy, kto zdecyduje się wziąć w nim udział, będzie korzystał z tych samych materiałów przygotowanych przez organizatora. Do wykonania będzie od 5 do 6 plansz przedstawiających elewacje wybranych obiektów (najbardziej widocznych od strony ul. Szosy Bydgoskiej) oraz jeden lub dwa widoki perspektywiczne. Chętni, oprócz przygotowania prac graficznych, będą musieli przedstawić również pisemny opis zawierający uzasadnienie swojej koncepcji.

Na zgłoszenia uczestników Toruńskie Wodociągi czekają do 17 marca, termin nadsyłania prac mija 14 kwietnia. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 27 kwietnia bądź – w przypadku nadania konkursowi dwuetapowej formuły – 25 maja br.

Więcej informacji na temat konkursu, regulamin, załączniki i harmonogram znajdują się na stronie internetowej Toruńskich Wodociągów: www.wodociagi.torun.com.pl.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*