Sting na Jordankach!

8 grudnia 2016 r. w Toruniu wystąpi Sting. Nasze miasto będzie jednym z zaledwie kilku na świecie miejsc premiery i promocji najnowszego albumu artysty „57th&9th”.

8 grudnia Sting wystąpi na specjalnej, świątecznej gali w Toruniu, która zostanie zarejestrowana oraz wyemitowana 1 stycznia 2017, w Nowy Rok, przez Telewizję Polskązapowiedzieli na specjalnej konferencji prasowej 16 listopada 2016 r. marszałek województwa Piotr Całbecki i prezydent Torunia Michał Zaleski.Podczas tego wyjątkowego wieczoru w CKK Jordanki oprócz Stinga usłyszymy również Annę Marię Jopek, która swoim recitalem rozpocznie i uświetni to magiczne wydarzenie.

Organizatorem i producentem telewizyjnym gali jest firma SOS MUSIC, współorganizatorami Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasto Toruń przy współpracy Universal Music Polska. Ekskluzywnym sponsorem telewizyjnej gali z udziałem Stinga i Anny Marii Jopek jest Grupa ENERGA.

Najnowsze wydawnictwo Stinga „57th & 9th”ukazało się 11 listopada. To pierwszy od ponad dekady rockowy album artysty. Nad jego produkcją czuwał Martin Kierszenbaum. Tytuł płyty pochodzi od nazwy dwóch ulic na Manhattanie, które Sting codziennie pokonywał w drodze do studia nagraniowego w Hell’s Kitchen. Teksty piosenek poruszają wiele wątków, również autobiograficznych („Heading South On The Great North Road”). Pojawiają się tam nawet kwestie dotyczące obecnego kryzysu uchodźców („Inshallah”).

Zgodnie z życzeniem artysty i firmy Universal koncert nie będzie wydarzeniem komercyjnym – nie będzie można kupić na niego biletów. Ponieważ sala na Jordankach ma ograniczona pojemność, obowiązywać będą wyłącznie zaproszenia, o których dystrybucji zadecydują organizatorzy koncertu. Wiadomo już, że na widowni zasiądą osoby zasłużone dla miasta, aktywne w życiu społecznym Torunia, działające na jego rzecz i przyczyniające się do budowania jego pozytywnego wizerunku.

Występ tak znakomitego artysty to wspaniałe uświetnienie mijającego w grudniu roku działalności Centrum Kulturalno- Kongresowego Jordanki. Mamy wreszcie salę koncertową, która jest godna wielkich, muzycznych nazwiskmówi prezydent Torunia Michał Zaleski.Chcę podkreślić, że nie będzie to koncert dla VIP-ów, zaproszenia trafią do osób wyjątkowych z różnych środowisk, a także tych, którzy wygrają je w konkursach medialnych.

Prezydent Torunia i marszałek województwa podczas konferencji prasowej

Spora pula zaproszeń ma być bowiem przeznaczona na nagrody w konkursach organizowanych przez toruńskie media, w tym portale społecznościowe. Zachęcamy więc do śledzenia w najbliższych dniach informacji na ten temat – każdy ma szansę znaleźć się 8 grudnia na Jordankach na koncercie Stinga! A ci, którym szczęście nie dopisze, będa mogli obejrzeć koncert 1 stycznia 2017 r. w TVP.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*