Silny wiatr 16-17 stycznia

Silny wiatr 16-17 stycznia

Od nocy w niedzielę i przez cały poniedziałek 17 stycznia 2022 r. w Toruniu spodziewany jest silny wiatr! – ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jak wynika z analiz sytuacji pogodowej opracowanych przez Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, w Toruniu i powiecie toruńskim prognozuje się wystąpienie dziś i jutro silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h z północnego zachodu. Najsilniejsze porywy – nawet do 110 km/h –  spodziewane są w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych.

Apelujemy o ostrożność do przechodniów i kierowców oraz zabezpieczenie balkonów, tarasów i innych cześci nieruchomości zagrożonych wichurą.

Ważność prognozy: od godz. 22:00 dnia 16.01.2022 do godz. 18:00 dnia 17.01.2022 r.

Fot. Adam Zakrzewski

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*