Podsumowanie sezonu rowerowego

Podsumowanie sezonu rowerowego

Aż o 46 proc. w stosunku do ubiegłego roku wzrosła suma wypożyczeń Toruńskiego Roweru Miejskiego w 2016 r. Entuzjaści dwóch kółek używali miejskiego roweru ponad 182 tysiące razy.

Suma wypożyczeń rowerów w 2016 r. wyniosła ponad 182 tysiące. Porównując do poprzedniego roku to wzrost o 46% (suma wypożyczeń w 2015 roku wyniosła 124 835). Entuzjaści dwóch kółek najczęściej korzystali z bezpłatnych przejazdów, czyli mieścili się w czasie przejazdu do 20 minut i z tytułu korzystania z roweru miejskiego nie ponoszą żadnych kosztów.

Najbardziej popularna stacja to, podobnie jak w ubiegłym roku, plac Rapackiego. Kolejne stacje pod względem popularności to: numer 7 przy ul. Broniewskiego obok Tesco, numer 20 przy ul. Mickiewicza/Tujakowskiego oraz numer 19, przy ul. Kościuszki/Świętopełka.

Najbardziej popularna trasa przejazdu między stacjami: od stacji nr 3 – plac Rapackiego  do stacji nr 7 – ul. Broniewskiego obok Tesco. Średni czas przejazdu tej trasy wyniósł 13 minut.

Dzienny rekord wypożyczeni, który wyniósł 1504, a odnotowano go 7 czerwca 2016 r.

Warto wiedzieć, że Toruński Rower miejski zaczął działać w 2014 roku. W systemie zarejestrowanych jest łącznie ponad 14 tysięcy użytkowników. Obecnie w Toruniu są prawie 104 kilometry tras dla rowerów, w tym 85 kilometrów dróg dla rowerów, 16 kilometrów ciągów pieszo-rowerowych oraz 3 kilometry pasów dla rowerów. Ponad 82 kilometry tras ma nawierzchnię asfaltową. Te dane pokazują ogromny postęp w dziedzinie tworzenia udogodnień dla rowerzystów w naszym mieście, jaki dokonał się w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Dla porównania warto podać, że na początku roku 2006 w Toruniu było dostępnych jedynie 28 kilometrów ścieżek rowerowych.

Przypomnijmy: rowery można wypożyczyć na dowolnie wybranej stacji i oddawać na innej dowolnej. Jeśli użytkownik pokonuje swoją trasę w 20 minut, to korzystanie z roweru nic nie kosztuje.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*