Mikrowsparcie 2021 – nabór projektów

Mikrowsparcie 2021 – nabór projektów

Jesteś osobą kreatywną, lubisz tworzyć, malować, śpiewać i masz zacięcie edukatorskie? Właśnie ruszył nabór do konkursu Mikrowsparcie 2021, którego efektem będą wydarzenia i kulturalne inicjatywy skierowane do mieszkańców Torunia.

Osoby działające w sektorze kultury mogą nie tylko wykazać się kreatywnymi pomysłami i talentami artystycznymi, ale również podzielić nimi z torunianami. Oprócz satysfakcji, na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda pieniężna. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października do godz. 12.00.

Konkurs Mikrowsparcie skierowany jest do osób działających w obszarze kultury i edukacji kulturalnej, w tym do: muzyków, plastyków, pisarzy, performerów, nauczycieli, animatorów oraz innych osób, których działalność edukacyjna, twórcza i artystyczna mieści się w katalogu działań wydarzeń kulturalnych (angażujących mieszkańców Torunia w inicjatywy kulturalne) oraz działań z zakresu edukacji kulturalnej, jakimi są: koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami i inne działania związane z szeroko pojętą kulturą i edukacją kulturalną.

Jakie projekty można zgłosić do konkursu?

Do konkursu Mikrowsparcie można zgłaszać pomysły na występy, pokazy artystyczne, działania edukacyjne, skierowane do wszystkich grup wiekowych. Wyłonione pomysły będą musiały zostać zrealizowane kosztem i nakładem pracy artysty lub grupy zgłaszającej projekt. Działania będą mogły odbywać się stacjonarnie, z udziałem uczestników lub zostać udostępnione w formie możliwej do dystrybucji online. Realizacja zgłoszonego projektu powinna się odbyć w terminie ustalonym z organizatorem, pomiędzy 1 a 30 listopada. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 projekty, jednak każdy z nich musi być oddzielnym zgłoszeniem.

Gdzie i do kiedy można składać wnioski?

W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 października 2021 roku o godzinie 12.00. Po tym terminie jury wyłoni 10 projektów, z których każdy zostanie nagrodzony kwotą 500 zł.

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej konkursu – kliknij, aby przejść na stronę

Pełen regulamin konkursu dostępny jest w zakładce Mikrowsparcie.

W przypadku pytań dotyczących konkursu lub formularza zgłoszeniowego prosimy o kontakt z Joanną Żmijewską pod numerem telefonu +48 604 762 720 albo adresem e-mail: j.zmijewska@tak.torun.pl

Zachęcamy do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej – kliknij, aby przejść na profil TAK na Facebooku

Kliknij, aby przejść do strony poświęconej programowi Mikrowsparcie

Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*