Integracyjne Mikołajki

Dzieci niepełnosprawne uczęszczające do miejskich placówek oświatowych w Toruniu bawiły się 8 grudnia 2016 r. na I Integracyjnym Mikołajkowym Spotkaniu „Mikołajkowe granie w zimowy czas – Dzieci – Dzieciom”. 

Impreza została zorganizowana przez Zespół Szkół Nr 6 i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia w ramach realizacji Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Torunia. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i dzieci z PM 2, PM 10, PM 16, SP 2, SP 33, ZS 5, ZS 7, ZS 16, ZS 26, ZS 31 oraz ZS 6. Zabawę poprowadził Wujek Jacek Beszczyński.

Uczestnicy obejrzeli m.in. przygotowane przez dzieci i nauczycieli ZS nr 6 przedstawienie „Królewna Śnieżka” i wysłuchali wiersza o Mikołaju czytanego przez Annę Łukaszewską, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia. W rolę Świętego Mikołaja wcielił się zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz, który wręczył dzieciom upominki ufundowane przez miasto. Od Zespołu Szkół nr 6 każda zaproszona szkoła otrzymała książkę z kolędami.

Na zdjęciu: zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz w roli Mikołaja

I Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe

Zdjęcie z galerii I Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe

Zdjęcie z galerii I Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe

Zdjęcie z galerii I Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe

Zdjęcie z galerii I Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe

Zdjęcie z galerii I Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*