Brak porozumienia w sprawie budowy hali magazynowej na Stawkach. Mieszkańcy odwołali się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego!

Brak porozumienia w sprawie budowy hali magazynowej na Stawkach. Mieszkańcy odwołali się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego!
Dramat mieszkańców, którzy nie zgadzają się na budowę niedaleko własnych domów jednorodzinnych ogromnej hali magazynowej trwa w najlepsze. Mimo prób konsultacji i porozumienia się z inwestorem oraz miastem, o wszystkim wkrótce zadecyduje Wojewódzki Sąd Administracyjny. Sprawa powinna ruszyć na przełomie sierpnia i września.
Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*