Świece „Candellana” z Torunia podbijają świat. Najbardziej pokochali je w Stanach Zjednoczonych [ZDJĘCIA]

Świece „Candellana” z Torunia podbijają świat. Najbardziej pokochali je w Stanach Zjednoczonych [ZDJĘCIA]
Współpraca z Wydziałem Sztuk Pięknych UMK, udział w międzynarodowych targach w Paryżu, Nowym Jorku, czy Dubaju i sprzedaż liczona w kontenerach. Tak rozwija się toruński producent świec, który sprzedaje świece „Candellana” na całym świecie, głównie do Stanów Zjednoczonych. Za sprawą agencji Global Merchendising Services „Candellana” produkuje świeczki m.in. dla sławnych zespołów: Behemoth, Slayer, Motörhead, a Perfect Circle, czy Ghost. Ponadto wśród odbiorców są też m.in. Facebook i Muzeum Powstania Warszawskiego. Co jest takiego wyjątkowego w świeczkach „Candellany”, że sprzedają się jak świeże bułeczki? Jedynym ograniczeniem ich kształtów jest wyobraźnia. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, firma z Torunia produkuje światełka o rozmaitych kształtach.
Na Wydziale Sztuk Pięknych „Candellana” z jednej strony zaprezentowała stoisko, które będzie promować Polskę podczas międzynarodowych targów m.in. we Fracji, USA i Dubaju. Z drugiej była to okazja, żeby na ręce prof. Elżbiety Basiul, dziekana Wydziału Sztuk Pięknych UMK przekazać voucher naukowy. Dzięki współpracy, studenci UMK będą mogli odbywać staże w toruńskiej firmie.
Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*