Zachowanie w punktach szczepień

Zachowanie w punktach szczepień

Przypominamy o kilku prostych zasadach zachowania w punktach szczepień, dzięki którym czekanie na przyjęcie dawki będzie bezpieczne dla nas samych, innych pacjentów oraz personelu punktu szczepień.

Narodowy Fundusz Zdrowia otrzymuje sygnały o nieprawidłowym zachowaniu się niektórych pacjentów w punktach szczepień, co stwarza ryzyko dla nich samych i innych osób oczekujących. Do najczęściej popełnianych błędów należą:

  • stawianie się w punktach szczepień na 2 lub 3 godziny przed szczepieniem,
  • nieprzestrzeganie zasady DDM (Dystans, Dezynfekcja, Maseczka),
  • przychodzenie na szczepienie w towarzystwie kilku osób z rodziny, co utrudnia zachowanie dystansu

 

Przejdź do informacji na ten temat w serwisie Narodowego Funduszu Zdrowia

Fot. Sławomir Kowalski

Kategoria: 
Koronawirus, informacje lokalne

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*