Przedsiębiorstwa Fair Play 2016

Cztery toruńskie firmy zostały wyróżnione tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play 2016”. To kolejny sukces naszych przedsiębiorców.

Wyróżnienia w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play 2016”, którego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym otrzymały cztery toruńskie przedsiębiorstwa. Srebrne laury przyznane zostały spółce EMTOR i Zakładowi Usług Podwodnych i Technicznych. Brązowe laury zaś otrzymały firmy Biuro Plus Janowscy oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „TRATEX”.

Uroczyste wręczenie dyplomów laureatom programu miało miejsce 7 marca br. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Ideą programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” powstał w odpowiedzi na konkurs ogłoszony w 1997 r. przez Polską Fundację Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw (obecnie: PARP), na projekty dotyczące promocji kultury przedsiębiorczości w Polsce. Projekt pt. „Etyka i kultura przedsiębiorczości w małych i średnich przedsiębiorstwach”, złożony przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajową Izbę Gospodarczą, wygrał i był finansowany przez Unię Europejską. Jego pierwsza edycja została przeprowadzona w 1998 r. i była skierowana do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Od drugiej edycji, zrealizowanej w 1999 r., program „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyjął formułę otwartą dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od liczby pracujących.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*