Uwaga: w nocy oblodzenie!

Uwaga: w nocy oblodzenie!

W nocy z 6 na 7 kwietnia 2021 r. w Toruniu może być ślisko – ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wystąpienie zjawiska jest przewidywane na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego od godz. 20:00 dnia 6.04.2021 do godz. 7:00 dnia 7.04.2021 r.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około od -1°C do -3°, a przy gruncie nawet około -4°C.

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodne –Państwowy Instytut Badawczy. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Fot. Sławomir Kowalski

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*