Uratowali wilka pod Ciechocinkiem. Potrącone zwierzę otrzymało drugie życie [UNIKALNE ZDJĘCIA]

Uratowali wilka pod Ciechocinkiem. Potrącone zwierzę otrzymało drugie życie [UNIKALNE ZDJĘCIA]
Basiora – samca wilka, potrącono samochodem w sobotę w nocy na DK 91 pod Ciechocinkiem. Po ponad dobie akcji ratunkowej, w niedzielę rano wilk trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt „Napromek” w Nadleśnictwie Olsztynek. Ponieważ samca znaleziono w okolicach Torunia w dokumentacji otrzymał imię Mikołaj.
Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

1 Comment

  1. A co z przejściami dla zwierząt pod lub autostradą? Podobno przejścia pod autostradą na polecenie władz zostały zagrodzone drucianymi płotami,
    dlatego uwięzione pomiędzy autostradą, a Wisłą zwierzęta wbiegają na jezdnie.
    Nic się nie dzieje bez przyczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*