95-lecie Zespołu Szkół Muzycznych

95-lecie Zespołu Szkół Muzycznych

Uroczysty koncert jubileuszowy, upamiętniający 95-lecie Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu odbędzie się w czwartek, 3 listopada 2016 r. w sali koncertowej szkoły. Początek godz. 17:00.

Koncert będzie miał formułę „Mistrz i uczeń”, a wezmą w nim udział pedagodzy i uczniowie reprezentujący różne specjalności artystyczne.

Usłyszymy wspaniałe dzieła literatury klasycznej oraz utwory rozrywkowe, obejrzymy także prezentacje łączące ruch, dźwięk i światło. Okazją do wspomnień będzie pokaz archiwalnych fotografii, dokumentujący najciekawsze wydarzenia z życia szkoły.

Po koncercie okazją do wspomnień i dyskusji będą spotkania przy kawie.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*