Polski Cukier – Anwil Włocławek – pierwsze starcie. Zobacz zdjęcia!

W pierwszym finałowym meczu Energa Basket Ligi koszykarze Polskiego Cukru wygrali 96:89 (19:23, 27:27, 25:17, 25:22) z Anwilem Włocławek. Torunianie rozpoczęli ten mecz nerwowo, trafili do kosza dopiero w czwartej akcji (na 2:5, Kulig). Na początku świetnie blokował Mbodj, ale… był też znakomicie blokowany pod koszem rywali. Włocławianie utrzymywali 2-4-punktową przewagę do dziewiątej minuty, w której mieliśmy w końcu remis po 17, po celnych wolnych Śniega. Pierwsza kwarta skończyła się jednak wynikiem 19:23 – sama jej końcówka należała do gości. Torunianie w tej części ani razu nie trafili z dystansu.
Świetnie zaczęli (6:0) drugą kwartę, lecz w tym momencie stracił na jakiś czas koncentrację Lowery i Anwil odzyskał prowadzenie. Dopiero w 17. min. gospodarze trafili pierwszy raz za trzy punkty (Diduszko, było 37:40). Na przerwę obie ekipy schodziły przy rezultacie 46:50. Co gorsza – w końcówce drugiej kwarty skręcił nogę w kostce Wiśniewski.
Za to trzecia kwarta należała zdecydowanie do torunian. Wygrali ją 25:17, wyszli na prowadzenie 71:67, ich gra zaczęła się podobać. „Odblokował się”Lowery.
W ostatniej części Polski Cukier uzyskał prowadzenie 78:70, lecz potem stracił dziewięć punktów z rzędu. Ale potem – nastąpił koncert. Przede wszystkim Bartosza Diduszki (7 pkt z rzędu), ale nie tylko jego. Blok dodał Kulig, „trójkę”Gruszecki i na 2 min. 21 sek. przed końcem było 88:79. Trener Igor Milicić wziął czas. Pomogło to tylko na chwilę (4 pkt z rzędu). Wkońcówce kontynuował swój koncert Diduszko, skończyło się na wyniku 96:89.
Polski Cukier Toruń – Anwil Włocławek 96:89 (19:23, 27:27, 25:17, 25:22)
Polski Cukier:K. Gruszecki 18 (1), D. Kulig 15 (1), C. Mbodj 11, R. Lowery 6 , Ł. Wiśniewski 2 oraz B. Diduszko 16 (2), A. Cel 10 (1), T. Śnieg 10, K. Sulima 4, M. Umeh 4
Anwil:C. Simon 28 (4), L. Almeida 9, W. Lichodiej 9 (1), K. Łączyński 8 (1), S. Szewczyk 2 oraz A. Broussard 16 (2), J. Zyskowski 10 (1), M. Michalak 3, I. Wadowski 2, M. Ignerski 2
Statystyki: za 1: 90-72 proc, za 2: 60-54, za 3: 26-34, zbiórki: 38-32, asysty: 25-27, przechwyty: 5-8, straty: 11-11
W sobotę o 18 drugie spotkanie finałowe, ponownie w Toruniu. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!