Lublin. Zamieszanie wokół powszechnych testów antygenowych w aptekach. Farmaceuci dalej nie wiedzą, jak zorganizować punkty

Lublin. Zamieszanie wokół powszechnych testów antygenowych w aptekach. Farmaceuci dalej nie wiedzą, jak zorganizować punktyW zeszłym tygodniu premier zapowiedział, że w każdej aptece będzie możliwość skorzystania z darmowego testu antygenowego w celu wykrycia COVID-19. Choć zadeklarował, że rozwiązanie wejdzie w życie od czwartku (27 stycznia), farmaceuci nadal nie mają wytycznych co do ich przygotowania. Na razie chęci stworzenia punktu nie zgłosiła żadna lubelska apteka.
Więcej informacji

Informacje o Lublinie

Lublin jest miastem wojewódzkim (województwo lubelskie) położonym na Wyżynie Lubelskiej, nad rzeką Bystrzycą - lewobrzeżnym dopływem Wieprza. Lublin zalicza się do starych ośrodków osadniczych w Polsce. Początki osadnictwa na wzgórzu Czwartek archeolodzy datują na VI-VII wiek. Korzystne warunki geograficzne i położenie na skrzyżowaniu głównych dróg handlowych sprawiły, że Lublin od wczesnego średniowiecza pełnił ważną rolę w kontaktach między Wschodem a Zachodem. Po wojnie Lublin stawał się stopniowo silnym ośrodkiem miejskim, o dużym potencjale naukowym i gospodarczym. W lipcu 1980 r. w Lublinie i w pobliskim Świdniku miały miejsce pierwsze wystąpienia robotnicze, które doprowadziły, w wyniku podobnych wystąpień w Gdańsku i Szczecinie w sierpniu 1980, do powstania NSZZ "Solidarność" i późniejszych zmian ustrojowych w Polsce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*