Puławy. Największe nadwiślańskie miasto między Krakowem a Warszawą. Styczniowy spacer po mieście Czartoryskich. Zobacz fotorelację

Puławy. Największe nadwiślańskie miasto między Krakowem a Warszawą. Styczniowy spacer po mieście Czartoryskich. Zobacz fotorelacjęNie wszyscy o tym wiedzą, ale największym miastem nadwiślańskim między Krakowem a Warszawą są Puławy: kojarzone z Zakładami Azotowymi Puławy oraz rodem Czartoryskich. Ale warto podkreślić, iż spacer po tym mieście potrafi zaskoczyć miłośników niedzielnych spacerów. Dlaczego? Wystarczy obejrzeć fotorelację naszego fotoreportera, który uwiecznił w obiektywie swojego aparatu różne zakątki tego miasta. Tak prezentują się Puławy w nowym roku. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo – naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Więcej informacji

Informacje o Lublinie

Lublin jest miastem wojewódzkim (województwo lubelskie) położonym na Wyżynie Lubelskiej, nad rzeką Bystrzycą - lewobrzeżnym dopływem Wieprza. Lublin zalicza się do starych ośrodków osadniczych w Polsce. Początki osadnictwa na wzgórzu Czwartek archeolodzy datują na VI-VII wiek. Korzystne warunki geograficzne i położenie na skrzyżowaniu głównych dróg handlowych sprawiły, że Lublin od wczesnego średniowiecza pełnił ważną rolę w kontaktach między Wschodem a Zachodem. Po wojnie Lublin stawał się stopniowo silnym ośrodkiem miejskim, o dużym potencjale naukowym i gospodarczym. W lipcu 1980 r. w Lublinie i w pobliskim Świdniku miały miejsce pierwsze wystąpienia robotnicze, które doprowadziły, w wyniku podobnych wystąpień w Gdańsku i Szczecinie w sierpniu 1980, do powstania NSZZ "Solidarność" i późniejszych zmian ustrojowych w Polsce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*