Remont i przeprowadzka szkoły im. Vetterów, a w tle niesmak i zapowiedź protestu. Czy miastu uda się zażegnać konflikt wśród uczniów?

Remont i przeprowadzka szkoły im. Vetterów, a w tle niesmak i zapowiedź protestu. Czy miastu uda się zażegnać konflikt wśród uczniów?
Na początku przyszłego tygodnia rusza remont budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej. Uczniowie będą musieli się przenieść do różnych placówek na terenie miasta. Ich rówieśnicy z innych szkół obawiają się, że to spowoduje tłok, a lekcje przeciągną się do późnego wieczora.
Więcej informacji

Informacje o Lublinie

Lublin jest miastem wojewódzkim (województwo lubelskie) położonym na Wyżynie Lubelskiej, nad rzeką Bystrzycą - lewobrzeżnym dopływem Wieprza. Lublin zalicza się do starych ośrodków osadniczych w Polsce. Początki osadnictwa na wzgórzu Czwartek archeolodzy datują na VI-VII wiek. Korzystne warunki geograficzne i położenie na skrzyżowaniu głównych dróg handlowych sprawiły, że Lublin od wczesnego średniowiecza pełnił ważną rolę w kontaktach między Wschodem a Zachodem. Po wojnie Lublin stawał się stopniowo silnym ośrodkiem miejskim, o dużym potencjale naukowym i gospodarczym. W lipcu 1980 r. w Lublinie i w pobliskim Świdniku miały miejsce pierwsze wystąpienia robotnicze, które doprowadziły, w wyniku podobnych wystąpień w Gdańsku i Szczecinie w sierpniu 1980, do powstania NSZZ "Solidarność" i późniejszych zmian ustrojowych w Polsce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*