Koncert „Z potrzeby serca” w CSK. Beata, Cugowski, Federacja i inni wystąpili charytatywnie dla mieszkańców DPS (ZDJĘCIA)

Koncert „Z potrzeby serca” w CSK. Beata, Cugowski, Federacja i inni wystąpili charytatywnie dla mieszkańców DPS (ZDJĘCIA)
„Z potrzeby serca” to hasło koncertu, w którym najpopularniejsi lubelscy artyści wystąpili w poniedziałkowy wieczór na rzecz Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zniszczonego przez pożar.
Więcej informacji

Informacje o Lublinie

Lublin jest miastem wojewódzkim (województwo lubelskie) położonym na Wyżynie Lubelskiej, nad rzeką Bystrzycą - lewobrzeżnym dopływem Wieprza. Lublin zalicza się do starych ośrodków osadniczych w Polsce. Początki osadnictwa na wzgórzu Czwartek archeolodzy datują na VI-VII wiek. Korzystne warunki geograficzne i położenie na skrzyżowaniu głównych dróg handlowych sprawiły, że Lublin od wczesnego średniowiecza pełnił ważną rolę w kontaktach między Wschodem a Zachodem. Po wojnie Lublin stawał się stopniowo silnym ośrodkiem miejskim, o dużym potencjale naukowym i gospodarczym. W lipcu 1980 r. w Lublinie i w pobliskim Świdniku miały miejsce pierwsze wystąpienia robotnicze, które doprowadziły, w wyniku podobnych wystąpień w Gdańsku i Szczecinie w sierpniu 1980, do powstania NSZZ "Solidarność" i późniejszych zmian ustrojowych w Polsce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*