W październiku ubyło osób bezrobotnych. Gdzie w naszym województwie jest ich najwięcej a gdzie najmniej? NAJNOWSZE DANE GUS

W październiku ubyło osób bezrobotnych. Gdzie w naszym województwie jest ich najwięcej a gdzie najmniej? NAJNOWSZE DANE GUSDobre wieści z rynku pracy: w październiku spadła liczba osób bezrobotnych, które są zarejestrowane w urzędach pracy. W naszym województwie w ciągu miesiąca ubyło 1,5 tys. osób bez pracy, z czego w samej Łodzi ok. pół tysiąca.
Więcej informacji

Informacje o Łodzi

Łódź - miasto wojewódzkie w środkowej Polsce, położone na Wysoczyźnie Łódzkiej. Stolica województwa łódzkiego. Leży na wysokości od 162 m n.p.m. (dolina Neru) do 278 m n.p.m. (w obrębie dawnej wsi Stare Moskule). Teren zamknięty granicami administracyjnymi miasta opada w kierunku z północnego-wschodu na południowy-zachód, zgodnie z nachyleniem zachodniego stoku Garbu Łódzkiego. Przez Łódź przepływa 18 większych lub mniejszych rzek i strumieni. Łódź to jedno z większych miast znajdujących się w województwie łódzkim (środkowa część kraju). Mimo, iż większości miasto to kojarzone jest z dużym ośrodkiem przemysłowym, Łódź to także historia - niezwykle ważne wydarzenia, które odcisnęły swój ślad na dziejach całej Polski. Faktem jest, że przemysł w Łodzi jest wysoko rozwinięty, jednak to także ma swoje odzwierciedlenie w ważnych wydarzeniach historycznych. Łódź to drugie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i czwarte miasto pod względem powierzchni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*